Lagnavn:Spørsmål 1Spørsmål 2Spørsmål 3Spørsmål 4Spørsmål 5Spørsmål 6Spørsmål 7SUM
Hausmann101010101191070
Sildebaugen 10108101191068
Oterberget109101099865
Ferieforpesterne + tillegg10910101110464
Team Beitnes810101099561
YNWA10710897758
Vinnerlaget109101095154
Valan85101087553
Randiklanen8510695750
Grefsrød_5878693748
Hjemmelaget 10582651046
Team Blåskjær1058673241
Nysjø seb1078870040
Rørvika Seniors10510860039
Familien Griswold Pedersen678690036
Hjertevennene856890036
Go Grønli854445434
JKLM0481045334
Team Madsen698450032
Grønn 058881131
Team BJ694800027
Fjellgangen872800025
Rein07000007
Plutte04000004
Y00200002
Madsen00000101

Post 1: Barnesanger
1. Hvilken sang er dette?

S: Mikkel Rev (2p)

2. Hvilken sang er dette?

S: Hjulene på bussen (2p)

3. Hva heter musa i denne sangen?

S: Klatremus (2p)

4. Hvilken sang er dette?


S: Lille Petter Edderkop (2p)

5. Hvilket fotballag heier de aller barnsligste barna på?

S: Liverpool (2p)

Post 2: Firma- eller virksomhetslogo
1. Hvilket TV program illustrerer dette bildet? (2P)

S: Barne-TV (2P)

2. Hvilket tema illustreres i dette bildet?

S: Grønnvasking (2P)

3. Hvilket alternativ er feil for symbolet til denne logoen?

 S: Tungvektsmesterskapet i boksing (2P)

4. Hvilken logo er dette?


S: TikTok (2P)
 

5. Hvilket operativsystem illustrerer denne logoen? 

S: Windows 11 (2P), Windows (1P)

Post 3: Anti-vitenskap
1. Hva er den mest åpenbare logiske bristen i denne illustrasjonen?

S: Jorda er flat (2) (2P)

2Hva illustrerer dette?

S: Ruta Japan måtte fly for å angripe USA under 2 verdenskrig (ihht flat-jord-tilhengerne) (2P)

3. Hvilken organisasjon står bak denne logoen?
S: The flat earth society (2P)

4. Hvilken påstand til dette blide er riktig? (2P)
S: Greta Thunberg feiret sin 18-års dag, med en humoristisk posting på sosiale medier (2P)

5. Hvilken av påstandene kan ikke avskrives som en useriøs konspirasjonsteori?
S: Menneskelig aktivitet påvirker klimaet (2P)

Larkolluka er en aktivitetsuke for hele familien. Siden 1935 har Larkolluka trådt frem som et av sommerens høydepunkter for både fastboende og badegjester.
Abonner på vårt nyhetsbrev
Subscription Form
Lakrollteamet © 2023. All Rights reserved .
crossmenu